Besyo Spor Yöneticiliği Bölümü

Dünya’da ve Ülkemizde her daim spor varlığını sürdürecektir. Sporun olduğu her alanda da her daim sporu yöneten bir takım bilinçli veya bilinçsiz insanlar olacaktır. Ülkemizde bulunan spor yöneticiliği bölümleri  ülkemizde sporun bilinçli ve bilimsel olarak yönetimini, spor alanlarını, organizasyonlarını ve rekreasyon alanlarını ve sporla ilgili hem kamu  hem özel sektörde ülkemizdeki spor yönetimini bilimsel olarak öğretip geliştirmeyi hedefleyen  bu alanda eğitim veren 4 yıllık kurumdur.

Besyo Spor Yöneticiliği Bölümü İş Alanları

Formasyon aldıklarında devlet kuruluşları milli eğitim ve spor bakanlıklarında öğretmenlik

Özel sektörde öğretmenlik

Spor il müdürlüklerinde spor uzmanı

Spor bakanlığında spor uzmanlığı

Federasyonlarda spor uzmanlığı

Özel ve Devlette Antrenörlükler

Şirketlerde yöneticilik

Kulüp ve Spor işletmelerinde spor yönetimi

Spor müdürlükleri

Halk eğitim merkezlerinde eğitmenlik

Özel eğitim merkezlerinde usta eğitmenlik

İyi Spor Yöneticisinin Özellikleri

İletişim kurma becerisi

İnsan ilişkileri

Liderlik vasfı

Organizasyon bilgisi

Her türlü spor organizasyonu hakkında iyi bir bilgiye sahip olması

İşletme bilgisi

İkna yeteneği olan

Duyarlı, Sabırlı, Anlayışlı, Hosgörülü ve iyi bir koordinatör yeteneğine sahip olabilmesi

Spor Yöneticiliği Hakkında Genel Bilgi

Her an her saniye teknolojinin değişimi kültürel farklılıklar ve  sporun her an gelişimini tetiklemektedir. Her gün yeni bir spor malzemesi ve yeni organizasyonlar ve gelişen spor yönetimleri ülkemizin gelişiminde de  önemli bir faktörü mevcuttur. Bunun için önemli olan iyi bir spor yöneticisinin gelişen ve değişen dünyada her daim yerini iyi bir şekilde koruyup kendisini sporsal anlamda en iyi ifade edip ülkemizi organizasyonlar en iyi şekilde temsil edebilmek için iyi spor yöneticilerine ihtiyacımız vardır. Bunun içinde ülkemizde Beden eğitimi ve spor yüksekokulları ve Spor bilimleri fakültelerinin  bölümlerinin verdiği Spor yöneticiliği bölümlerinin  bilimsel  verilen spor yönetim eğitimi ülkemizin Türkiye içerisindeki ve Dünya spor organizasyonlarında ülkemizin kaliteli ve dünya çapında güzel organizasyonlar yapılabilmesi için ülkemizin bulunduğu spor yönetimindeki çalışanların bilgili, kaliteli dürüst ve iyi bir eğitimden geçen insanlardan oluşmalıdır.

Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu olarak ülkemizde bu bölümleri isteyen bütün adaylara ücretsiz modül antrenmanları vererek kendilerini tanımaları sağlıyoruz.

Destek Hattı