Ömer Faruk Özçelik spor hayatına 6 yaşında teakwando ile başlamıştır. 2,5 yıllık teakwonda yıllarından sonra 1 yıl boks ve 1 kick boks eğitimi almıştır. 12 yaşında amatör olarak 4 yıllık futbol geçmişi bulunmaktadır. 2010 yılında Gazi Üniversite Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümüne Derece ile girmiştir. Yine 2010 yılında Mua Thai uzak doğu sporuna ile ilgilenerek 2011 yılında türkiye 3.  Ve wushu da türkiye 2. Derecesini almıştır. Aldığı kararlar doğrultusunda futbol antrenörlüğü yapmıştır. 4 yıl boyunca Ankaragücü ve Ankaraspor’da antrenörlük yapmıştır. 2 yıl boyunca fitness ve Pt alanlarında öğrenci yetiştirmiştir. Yine aynı 2011 yılında Besyo hazırlık kurslarında 1. Antrenör olarak 4 yıl görev yapmıştır. Ve 4 yıl boyunda ortalama her yıl 100 öğrenci çalıştırıp %90 başarı elde etmiştir. 1 yıllık spor arasından sonra 2015 yılının sonunda Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu İbrahim Telli ile birlikte kurmuştur. 2015 yılından beri polislik sınavları, askeriye, spor liseleri ve Besyo alanlarında 400 yakın öğrenciyi çalıştırıp başarılarına ortak olarak %85in üzerinde bir başarı elde etmiştir. 2016 yılında yapılan Pöh alımlarında çalıştırdığı öğrenci 38 saniye ile Türkiye derecesi yapmıştır. 2016 yılının sonun Gazi üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin  Özel Yetenek sınavlarında  Öğrencisi Koordinasyon Rekoru kırmıştır.

Ömer Faruk Özçelik ve Besyo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Besyo dışarıdan bakıldığında toplumda oluşan yanlış bir olgu gibi gereksiz yere okunacak bir bölüm değildir. Besyo’lar aslında diğer bölümlere göre daha çok emek vererek kazanılan üniversitelerdir. Besyo düşünen adayların diğer öğrencilere göre farkı hem TYT sınavına hazırlanırlar hemde Özel Yetenek sınavlarına diğer öğrenciler bir alanda mücadele verirken besyo düşünen adaylar 3-4 alanda mücadele vererek kazanmaktadırlar. Besyo düşünen adaylara tavsiyemiz bu alan gönüllük üzerine dayalı bir alandır. Sporu sevmeyen bu mesleği yapmayı düşünmeyen ve sadece bu alanı 4 yıllık bir üniversite olarak gören öğrencilerin  yapabileceği bir alan değildir. Hayali besyo olan binlerce öğrenci her yıl sınava girmekte ve gerçekten disiplinli bir şekilde çalışmadan kazanılmayacağını bilmektedir.

Besyo’ya Hazırlanmak Gerekir mi?

Besyo sınavlarına girecek olan sporcu adayların çoğu bir yanılgıya düşmektedir. Ben iyi sporcuyum zaten yaparım. Evet iyi sporcu olabilirsiniz fakat unuttuğunuz iyi sporcu olduğunuz alan kendi branşınız. Çoğu üniversite tek branş sınavı yapmak yerine koordinasyon ve çeşitli testler ile sınavını gerçekleştirmektedir. İyi sporcu olsanız bile koordinasyon ve diğer testleri geçebilmenizin yolu ancak çalışmaktan geçmektedir. Hazırlanmadan kazananların yüzdesi her 100 kiside 1-2 kişiyi geçmemektedir.

Besyo Hazırlık Kurslarına Giderken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Besyo hazırlık kurslarına giderken çok dikkat etmelisiniz arkadaşlar neden mi? Çünkü kurs sizin kazanmanızdaki en büyük etkenlerden bir tanesidir. Siz ne kadar iyi olursanız olun  ancak ve ancak iyi bir rehberiniz olduğunda kazanabilirsiniz. Onun içindirki tecrübesiz ve size garanti veren kurslardan uzak durun sizlerle daha gerçekçi ve başarılı olan kursları tercih ettiğinizde veya sizlere verilen vaatleri yerine getirebilecek besyo kurslarını tercih ediniz.

Besyo Kurslarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kursun antrenör kadrosu ve tecrübesi,

Kursun antrenör sayısı,

Kursun çalışma alanları,

Kursun başarısı,

Kursun kazandırma yüzdesi,

Kursun çalışma alanlarının kalitesi,

Kursun kullandığı malzelerin bolluğu,

Kursun verdiği eğitim çokluğu,

Kurs antrenör ve yöneticilerinin milli sporcu ve uzman antrenörlerden oluşup oluşmadığı,

Kursun fiyatı ile verilen hizmetin denkliği (kastetdiğimiz 1-2 ay sadece koordinasyon ve atletizm verip 2 antrenör ile 4-7 ay antrenman verip 6 – 7 antrenörler koordinasyon, atletizm, branş ve ölçüm yapan kursları bir tutmayın birisi 2 ay için sizden 1000 tl isterken birisi  4 ay ve üzeri hizmet verip sizlere sunduğu olanakların fazlalığı ile daha fazla ücret isteyip sizi başarıya götürmesi daha olanaklıdır.)

Kursun ofisinin olup olmaması

Gibi nedenleri araştırarak iyi karar verin arkadaşlar hiç bir şey sizlerin 1 senenizi kaybetmeniz kadar önemli değildir.

Başarı bir tercihtir. Alfa Akademi Besyo

Destek Hattı