Milli savunma üniversitesinin sınav sistemi ve takvimi aşağıda bilirtildiği gibi işlemektedir. Adayların bu aşamaları geçip fiziki yeterlilik sınavı bölümünde adayların sınavlardan başarılı puanlar elde edebilmeleri için çalışmalar yapmaktayız. Ekibimiz ankaranın en kaliteli ekiplerinden birisi olup her branş ve sistem için o bölümün uzmanı olan milli antrenörler ve uzman ve  tecrübeli yöneticilerden oluşmaktadır.

Msü düşünen adaylar öncelikli olarak msü tarafından belirlenen sınava girmektedirler. Adaylar 2018 için Öğrenci Seçme ve Yerleştirmenin  (ÖSYM)  18 mart 2018 tarihinde ilan edilen ‘’Milli Savunma Üniversitesi Aşkeri Öğrenci belirleme sınavı’’ sonuçlarını 12 Nisan 2018 Tarihinde https://ais.osym.gov.tr/ ilan edilmiştir. Adaylar, tercihlerini 24 Nisan 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden www.msb.gov.tr üzerinden yapacaklardır. İkinci aşamaya hak kazanan adaylar 11 haziran 2018 tarihinde www.msb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

Adayların bu aşamadan sonra fiziki yeterlilik sınavlarına gireceklerdir. Bayanlarda ve Erkeklerde puanlama sistemi değişmektedir. Puanlama sistemi aşağıdaki gibidir.

 

MSÜ = Milli Savunma Üniversitesi Hazırlık Kursu

Ankara Alfa Akademi MSÜ kursları olarak adayların fiziki yeterlilik sınavı olan barfikste kol çekme, durarak uzun atlama, basketbol topu fırlatma, mekik ve 400 metre koşularından başarılı bir şekilde geçerek hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Çalışma sistemlerimiz her bir adayın fiziki özelliklerine göre değişiklik göstererek uzman antrenörler ve tecrübeli yöneticilerin belirlediği programlar ile adaylar hazırlanmaktadır. Atletizm ve kuvvete dayalı olan bu sistemin adayların fiziksel yeterlilikleri göz önüne alınarak yapılan çalışmalar sonucunda adayların doğru antrenman strateji ile çalışma imkanı oluşturarak her adayın eksik olduğu alan belirlenip hepsi için ayrı bir çalışma sistemi geliştirilmektedir.

Ankara Alfa Akademi MSÜ Hazırlık Kursu Olarak hizmette bulunduğumuz yıllar içerisinde binlerce öğrencimizi hayallerine ulaştırmaktan mutluluk duymaktayız. %90 gibi başarılması güç bir olaya imza atarak hedefleri olan her gencin tavsiye merkezi haline gelmiş bulunmaktayız. Sizlerde PMYO, MSÜ, BESYO, PÖH, POMEM ve PAEM gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler olarak  Ücretsiz olarak verdiğimiz modül antrenmanlarımıza katılarak ölçümlerinizi ve yeterliliğinizi görebilirsiniz.

Başvuru için hemen bilgi bölümüne ve ya ekranda bulunan numaralarımızdan bir tanesini arayarak antrenmanlarımıza hemen katılabilirsiniz.

Destek Hattı