Spor Bilimleri Fakülteleri ( SBF ) ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları ( BESYO ) Bölümleri 4 bölümden oluşmaktadır. Türkiye’de bulunan üniversitelerin %90’ı bu üniversitelere alımları özel yetenek sınavı ile almaktadır. Bu üniversiteleri kazanabilmeniz için çok mükemmel sporcu olmanız bile bazen yeterli olmamaktadır. Bunun nedeni ise üniversitelerin uyguladığı sınav programlarıdır. Besyo söylediğimiz gibi özel yetenek sınavları ile aldığı için ve bu özel yetenek sınavlarını belirli bir branş veya  belirli bir sistemde uygulamadığı için her üniversitenin farklı bir sınan sistemi bulunduğu için üniversiteyi iyi analiz edemeyen binlerce sporcu her yıl bu sınavlardan üzüntü ile ayrılmaktadır.

Besyo ve Sbf Kazanmak İçin Besyo Hazırlık Kurslarına Gitmelimiyiz ?

Besyo hazırlık kursları hepsinin kapsamamakla birlikte işini gerçekten iyi yapan besyo hazırlık kursları diyelim öğrencisini ve üniversite sistemlerini tanıyıp iyi analiz edip öğrencisine uygun üniversiteleri belirleyebildiği için her yıl sporcu olsun veya olmasın binlerce öğrencisine üniversiteyi kazandırmaktadır. Biraz öncede bahsettiğimiz gibi sporcu olsun veya olmasın dedik bunun sebebi besyo hazırlık kurslarının bu bölümü isteyen fakat sporcu olmayan öğrencilerin yeteneklerini iyi bir çalışma sistemi ile buluşturup öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirebilmektedir. Bunun başlıca sebebi olarak besyo hazırlık kurslarının ortalama 5-8 ay arasında ciddi bir antrenman programı ile bu süreci öğrencilerine kolay kılarak kazanmasını sağlamaktan geçmektedir.

Besyo Hazırlık Kursu Ne İse Yarar ?

Besyo hazırlık kursu sizlerin kendi imkanlarınızla ve bilgi yönünden zayıf kalacağınız alanları bir araya getirip bir dershane sisteminden bile zor olan bir olayı gerçekleştirmektedir. Besyo tam anlamıyla kursların emek işidir. Bu işi sadece ticaret olarak gören birçok kurs büyük bil yenilgi ile sezonu tamamlamaktadır. ( yenilgiden kastımız başarısızlık ) Ama bu işi gerçekten hakkı ile yapan kurslar ekipmanlarıyla tam, antrenör kadrosu ile zengin, bilgi düzeyi kaliteli, antrenman alanları sabit ve tecrübeli olan kurslar başarıya bir adım daha yakındır.

 

Çoğu besyo hazırlık kursuna gitmek isteyen adaylarımız maddi imkansızlık veya gereksiz olarak gören adaylar ilk sene başarısız olduklarında ertesi sene hemen bir besyo kursuna yazılarak hem 1 senesini yer hem de umutsuz olarak motivasyonunu düşürür. Bu işi gerçekten düşünen adaylara tavsiyemiz ücretsiz olarak uyguladığımız Besyo hazırlık kurs modülümüze katılmadan karar vermemeniz. Ücretsiz modül antrenemanı yapmamızın yalnızca sebebi karar vermenize yardımcı olmaktır. Unutmayınız kaybedilen her zaman geleceğinizi etkileyen en önemli faktördür.

Destek Hattı