Türkiye’de bulunan üniversitelerin birçoğu özel yetenek sınavlarında koordinasyon sınavlarını tercih etmektedir. Koordinasyon sınavları ya tek bir sınav sistemi olarak uygulanmakta ya da sınavların aşamalarından bir tanesi olarak uygulanmaktadır. Koordinasyon sınavları saniyeye dayalı bir sınav sistemidir. Bu sınavlarda adaylardan istenilen hareketlerin doğru ve hızlı bir şekilde yapılmasıdır. Üniversitelerin hepsi birbirinden farklı koordinasyon sistemi uygulamaktadır. Üniversiteler koordinasyon sistemlerini ayarlarken genellikle adayın hız, güç, koordinasyon becerisi, dikkat, yetenek ve branş aletlerininde içinde bulunduğu malzemeleri kullanarak belirli ölçüler ve hareketlerin sıralanışını hesaba katarak hareket etmektedirler.

Besyo Koordinasyon Hareketleri

Koordinasyon hareketleri üniversitelerin genellikle okulunda görmek istedikleri yetenekleri yansıtacak bir sınav sistemi oluşturmaktadırlar. Bu hareketler kimi üniversitelerde branş ağırlıklı iken kimi üniversitelerde kondisyon, güç, esneklik, kuvvet ve hız ağırlıklıdır.

Alfa Akademi Besyo Koordinasyon Çalışması

Ankara Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu olarak koordinasyon çalışma sistemimiz öğrencilerimizin kolay bir şekilde öğrenerek hızlı bir şekilde yapmalarını sağlayacak sistemleri üretmektir. Koordinasyon ölçüm cihazlarımız ile adayların gelişim süreçlerini raporlayarak eksik yönlerini bulup eksik alanlarına göre antrenman yapmaktayız.

Genel olarak çalışma prensibimiz hareketlerin yapılış seklini adaya öğreterek adayın her öğretilen harekette uzun çalışmalar yaparak uzmanlaşmasını sağlamaktayız. Hareketlerde uzmanlaşan adaylara daha sonra hareketlerin bağlamlarını öğretmekteyiz. Bir sonraki adım da ise adaya tümleşik hareket sistemi ile bütün koordinasyon geçişleri öğretilmektedir. Adaya son olarak yapılan tümleşik besyo koordinasyonlarından sonra adayın eksikleri yeniden ölçülerek eksikleri adaya anlatılır ve adayın hatasız ve hızlı bir şekilde yapması gerekenler öğretilir.

Ankara Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu olarak her adayın farklı özelliklerin olduğunun bilincinde olarak adayın TYT puanı, OBP puanı ve yetenekleri göz önüne alınarak adaya en uygun olacak şekilde adayında fikri alınarak adaya belirli üniversiteler seçilir. Aday için belirlenen üniversitelerde yoğunlaşması sağlanır. Adayın sınavına gireceği Besyo ve Sbf bu sayede belirlenmiş olur ve aday için gerekli çalışmalar ve ölçümler sınava kadar devam eder. Türkiye genelinde birçok kursun yapamadığı imkanlarının yetmediği veya yapmak istemediği şey olan öğrencileriyle beraber olarak sınava gitmekteyiz. Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu olarak öğrencilerimizin sınav yerlerine en az bir tane hoca ile giderek öğrencilerimizin sınavlarını takip edip motivasyonlarını düzeltmelerinde yardımcı olmaktayız. Olası bir haksızlığa karsı yanlarında olmaktayız.

Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu Koordinasyon Antrenörlerimiz bu alanda uzman olup kendi hazırlandıkları yıllarda girdiği üniversitelerin koordinasyon derecelerini alan ve derece ile okula girip mezun olmuş kişilerden seçilmektedir. Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarını düşünen adaylar için kendilerini tanımaları için oluşturduğumuz ücretsiz modül antrenmanımıza katılmak için bize ulaşabilirsiniz.

Destek Hattı