Genellikle Besyo adaylarının birçoğunun önemsemediği fakat gerçek anlamda çok büyük etkisi olan bir alan varsa o da atletizmdir. Bunun sebebi adayları fiziksel olarak yeterli seviyeye gelmelerini sağlamasıdır. Bir çok üniversite atletizmi branş sınavı olarak ele alsa dahi genel koordinasyon sistemine bakıldığında istenilen koordinasyon, çabukluk, hız ve çeviklikten oluşmaktadır. Bunların hepsini bir arada toplayan unsur ATLETİZM  antrenmanlarıdır.

Besyo Hazırlık Atletizm Antrenmanları

Ankara Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu olarak  kurs isleyiş açımızdan Atletizm bizim için çok önemlidir. Bunun en büyük sebebi öğrenci adaylarımızın ve kurs öğrencilerimizin Türkiye genelindeki bütün üniversitelerde saniye, hız, çabukluk, kuvvet, yetenek, koordinasyona  dayalı sınavlar yapılmasıdır.

Adaylarımıza atletizm antrenman yöntemi ile hem kuvvet, çabukluk, hız ve koordinasyon antrenamanlarını antrenman sistemimizle verebilmemizdir.

Atletizm Besyo hazırlık kurslarının olmazsa olmazıdır. Atletizm antrenmanlarını verecek antrenörün ve  yetkili insanın bu işin temel yapısından tecrübeli ve yetenekli olması bizim için en önemli etkenlerden bir tanesidir. Ankara Alfa Akademi besyo hazırlık kursu olacak Atletizm eğitmenimizin ve kurs hocalarımızın Milli sporcu ve Uzman antrenörlerden oluşmasına dikkat ederek mesleğinde ilerlemiş kaliteli antrenörleri tercih etmekteyiz.

Genel olarak antrenman sistemimizi anlatacak olursak kurs başlangıç tarihimizi sınavların başlayacağı tarihe kadar olan süreçte bütün kurs öğrencilerimizi hiç spor yapmamış gibi temel atletizm kavramlarını öğreterek onları sadece yapmış oldukları branş ile  değil de bu branşlarda başarılı olmalarını sağlayacak olan atletizm ile tanıştırırız. Belirli süreçler çerçevesinde öğrencilerimize güç, kuvvet, kondisyon, koordinasyon, diril antrenmanları   yapmaktayız. Bu antrenman sistemlerimizin hepsini öğrencilerimizin durumlarını göz önüne alarak Her ay yaptığımız profesyonel ölçümler halinde raporlarız. Son üç aya girdiğimizde adayları gelişim süreçlerine göre ayırarak her adayın alması gereken antrenman sistemine girmekteyiz. Sınavın son ayına geldiğimizde sadece hız antrenmanı vererek artık adayın bulunması gerektiği yere getirmekteyiz.

Atletizim Antrenmanlarının Faydası

Atletizm Antrenmanları Kaliteli ve Tecrübeli bir antrenör tarafından verildiği taktirde,

Adayın kişisel gelişimindeki son noktaya gelmesi,

Adayın koordinasyonun gelişmesi,

Adayın Koordinasyonun gelişmesi,

Adayın koşu pozisyonun gelişmesi,

Adayın sınavlarda yeterli kuvvete sahip olması,

Adayın kondisyon eksiğinin giderilmesi,

Adayın maksimal hıza ulaşabilmesi,,

Adayın koşu sitilinin düzelmesi,

Adayın yeteneklerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesi,

Adayın salon antrenmanları için yeterli güç, kuvvet, denge, kondisyon ve hıza erişebilmesini sağlar.

Ankara Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursları olarak kursumuzun Bütün Antrenör ve Yöneticileri Milli Sporcu ve Antrenörlerden oluşmaktadır. Kursumuzda bulunan antrenörlerin en yenisinin Besyo Hazırlık Antrenmanlarındaki tecrübesi 4 yılı aşkın bir süredir. Onun için iddia ediyoruz.  Ankara’nın En Başarılı Kurslarında  Birisiyiz. Başarı Bir Tercihtir. Doğru Tercih Alfa Akademi Besyo  

Destek Hattı