Ankara Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursu için besyo kelimesi bir yaşam tarzı demektir. Besyo’nun kelime anlamı ve tarihsel gelişimi için menüden besyo nedir? Yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz. Alfa Akademi Besyo ailesi olarak sizlere besyo bakış açımızı anlatacağız. Besyo son yıllarda popüleritesi artsa bile kesinlikle son umudunuz olarak göreceğiniz bir yer olmadığını hemen söylemek istiyorum.

Besyo gerçekten bu işi severek yaparak ve bu iş için gönül veren bütün adaylar için adeta bulunmaz bir fırsattır. Besyo dışarıdan konuşulduğu gibi iş alanı olmayan gereksiz yere okunan bir üniversite olarak lanse edilmiş olsa bile son yıllarda hakettiği yeri  bulamasa bile çok aşama kaydetmiştir. Besyo’ların spor bilimleri fakültelerine çevrilmeleri ve besyo mezunlarının hakettiği şekilde iş bulmalarıda bunun bir göstergesidir.

Besyo’yu Kimler Okumalı

Nasıl bir matematik bölümünü matematiksel olarak zekası yüksek olan insanlar tercih ediyorsa Besyo’yuda fiziksel, mental, antrenörlük ve yöneticilik vasfı yüksek olan insanların Besyo bölümünü tercih etmeleri en doğru karar olacaktır. Eğer sizler Besyo bölümünü okumayı düşünen birer adaysanız. Okumak istediğiniz bölümün gereklilikleri ve ne vasıflar taşımanız gerektiğini araştırıp bunu yapabileceğinize inanmanız çok önemli bir olaydır. Neden mi?

Bunun sebebi Besyo bölümlerinden mezun olup iş bulamadığını zannedip yakınan insanlardan gelmektedir. Nasıl ki sevdiğimiz işi yapmamız söyleniyorsa hep  Besyo işinde iş tamamen sevmekle alakalı bir durumdur. Kazanacağınız parada işinize verdiğiniz önem ile eşdeğerdir.

Besyo Bölüm Atamaları

Hali hazırda spor bakanımızın 3000 kisilik besyo bölüm mezunu  alımları Besyo bölümlerini ataması yok diyen birçok insana güzel bir cevap olmuştur. Ülkemiz var olduğu sürece ve spor insanlığın hayatından kuş olup uçmadığı sürece bizim bölümüze olan ihtiyaç hiçbir şekilde bitmeyecektir.

Besyo bölümleri ve diğer bölümlerinin atamaları arasındaki fark bugün diğer öğretmenlik bölümlerinin atamaları ortalama en az 85 puan ve üzeri iken Besyo bölümü öğretmenlik atamalarının bir önceki yıl 72 KPSS puanı ile atandığını görmekteyiz. Bu da bizim bölümlerimizi diğer bölümler ile kıyasyan bir çok birey için somut bir gösterge olduğunuz düşünmekteyiz.

REGNUM BESYO ailesi olarak bizler Besyo bölümlerini düşünen her adayın yanında olarak onları hedeflerine doğru, dürüşt, güvenilir bir şekilde ulaştırarak her bir adayın geleceğin spor bilimcileri olacağını görerek hareket eden Türkiye’deki az olarak bu işi resmiyet ile yapan kurslardan biriyiz.

Başarı Bir Tercihtir. Alfa Akademi Besyo.

Destek Hattı