Besyo Antrenörlük Bölümü

Antrenörlük maalesef ki ülkemizde 12 günlük eğitimlerle 1 kademe antrenörlük kursları geçmişten beri verilmektedir. Fakat her ne kadar bunun yanlış olduğunu bizler Besyo’cular olarak düşünsekte bunun bir anda değişmeyeceğinin farkındayız.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları ( BESYO ) ve Spor Bilimleri Fakültelerinin ( SBF ) 4 yıllık eğitim vererek mezun ettiği antrenörlerin federasyonların  12 günlük eğitim ile verdiği antrenörlük belgeleri elbetteki  bir değildir.

Antrenörlük bölümü sporu bir branş olarak ele almak yerine her evresini bilimsel olarak araştırıp doğru sonuçları bu bölümü okuyan geleceğin spor antrenörlerine  en doğru şekilde aktaran kurumdur. Antrenörlük bölümleri sporu, sporcuyu, antrenman metotlarını, antrenman süreçlerini, evrelerini ve en verimli şekilde branşlara göre nasıl başarılı olunacağını öğreten ve 4 yıllık bir eğitim sürecine yayan üniversite kurumudur.

Antrenörlük Bölümü İş Alanları

Federasyonlarda antrenörlük

Milli Takımlarda Antrenörlük

Milli eğitime ve Özel sektördeki okullarda eğitmenlik

Halk eğitim merkezlerinde eğitmenlik

Formasyon aldıkları taktirde özel ve kamu kuruluşlarında öğretmenlik

Kulüplerde antrenörlük

Otellerde spor antrenörlüğü

Branş hakemliği

Yaşam koçluğu

Antrenman programcısı

Analiz görevlisi

Antrenörlük belgesi bulunan bütün alanlarda antrenörlük

Yetenek avcılığı

Kondisyonerlik

Antrenörlük Bölümü Hakkında Genel Bilgi

Antrenörlük bölümü gerçekten sporu ve sporcuyu eğitmek ve hayatına bu alanda yön vermek için mükemmel bir alandır. 12 gün eğitim verilerek alınan bir antrenörlük belgesi ile bu bölümü 4 yıl boyunca okuyarak sporun bilimsel olarak araştırılan bütün temellerini alıp antrenör olan bir kişinin vereceği eğitim bir olmayacağı gibi  eğitim alan bütün sporcularında farklı olacağı bir gerçektir.

İyi Bir Antrenörde olması gerekenler

Kendini geliştirebilen, yenilikçi, empati özelliği gelişmiş, iyi analiz yapabilen, üretken, spor disiplinini elde tutan, saygın, bakış açısı yeteneğine sahip, dinleme becerisi olan ve buna benzer birçok özelliklere sahip olması gerekir iyi bir antrenörün

Başarı tesadüf olmadığı gibi başarısızlık da tesadüf değildir. Hangi alanda olursa olsun başarı için gerekli olan temel özellikler çalışma, bilgi edinme, sabır, dürüstlük  gibi unsurlardır. Ülkemizin antrenörlük alanında geliştirecek olanlar süphesizki bu alanları hakkı ile okuyup kendini geliştirenler olacaktır.

Ankara Alfa Akademi Besyo Hazırlık Kursları olarak Besyo Bölümlerini düşünen bütün adaylar için ÜCRETSİZ Tanıtım Modül antrenmanları yapmaktayız. Katılmak için hemen başvurunuz yapınız.

Destek Hattı