Pomem kelime açılımı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezidir. Son yıllarda artan polislik alımları ve gelişen sınav sistemleri  bu alanda yapılan fiziki yeterlilik sınavları ve bu mesleğe olan talep doğrultusunda 4 yıldır aktif olan kursumuz binlerce adayımızın fiziki yeterlilik sınavlarında başarılı olmasını sağlamış bulunmaktayız. Pomem hazırlık kursumuz diğer kurslara göre farklılık göstermektedir. Kullandığımız ekipmanların tamamı sınav sistemine uygun ve  yenidir. Milli sporcu ve uzman antrenörler eşliğinde verilen antrenmanlarımız adayların hem fiziksel hem de mental olarak gelişim sağlamasını amaçlamaktadır.

POMEM Antrenman Metotlarımız

Antrenman tipi olarak 3 aşamalı bir antrenman çalışması yapmaktayız. Adaylarımızın fiziki yeterlilik sınavlarından en iyi dereceyi alarak mesleğe girmeleri hedeflemekteyiz. Antrenman sistemimizi adayın hem fiziki olarak gelişim sağlayıp onları parkura en iyi şekilde hazırlayıp daha sonrasında sözlü mülakat kısmında ise elimizdeki done ve çıkması muhtemel soruları adaylarımız ile paylaşıp onların en iyi sonuca ulaşmalarını hedeflemekteyiz.

POMEM Atletizm Aşaması

Pomem’e girecek bütün adayların fiziksel olarak kuvvet ve kuvvette devamlılığın sağlanabilmesi için uzman atletizm antrenörümüz tarafından belirlenen periyodlarda atletizm antrenmanları yapılmaktadır. Bunun sebebi ise birçok kursumuzun başarı odaklı değilde bu ise yalnızca para olarak bakmalarından yana değiliz. Çünkü hazırlanacak her adayın başarılı olabilmesi için atletizm antrenmanı yapması gerekmektedir. Adayın parkurda hızlanabilmesi, nefes antrenmanları ve Kuvvet bakımından yeterli seviye gelebilmesinin tek yolu atletizm antrenmanları ile gerçekleşebilmektedir. Atletizm antrenmanları bir nevi koordinasyon antrenmanlarının ön hazırlığıdır.

POMEM Fiziki Yeterlilik Parkur , Koordinasyon Aşaması

Fiziki yeterlilik Sınavını geçebilmek için adaylara özelden genele doğru sıralanan bir antrenman metodu uygulanmaktadır. Bu antrenman sisteminde adayın bütün hareketleri en doğru ve en hızlı şekilde yapabilmesi için adaya ilk hareketten son harekete kadar herşey teker teker gösterilmektedir. Aday hareketleri öğrendikten sonra hareketler arası geçiş gösterilir ve aday parkura hazır hale getirilir.

 

POMEM Sözlü Mülakat Aşaması

Ankara Alfa Akademi Pomem Hazırlık Kursu olarak kursumuza gelen her bir aday için ayrı bir antrenman metodu uygulayarak her adayın ayrı bir gelişim süreci olduğunun farkındayız. 4 yıl içerisinde Binlerce öğrencimizi Pöh, Pomemi, Pmyo ve Paem’e hazırlayıp kazandırmış bulunmaktayız. Ankara Alfa Akademi Pomem Hazırlık Kursu olarak şeffaflıktan yana olup kursumuza gelecek bütün adaylara ücretsiz modül antrenmanı olan 3 günlük deneme fırsatı vermekteyiz.

Destek Hattı