Pöh Açılımı Polis Özel Harekat’dır. Polis akademisinin alımlarını bu zamana kadar ayrı yaptığı ve polisliğin özel timi olarak görev yapan ekiptir. Gönüllülük esasının yoğun olduğu bir birimdir. Sıçak temasları en çok yaşıyan genellikle sınır bölgeleri aktif görevlerin verildiği birimdir. Eğitimi oldukça zor olan kazanmasıda kolay olmayan bir meslektir.

Ankara Pöh Hazırlık Kursu

Ankara Alfa Akademi Pöh Hazırlık Kursu bir önceki alımlarda 150 Öğrencisinin 140 tanesini kazandırarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda fiziki Yeterlilik parkurunda Türkiye Pöh Parkurunun en iyi derecesi Ankara Alfa Akademi Pöh Hazırlık Kursundan çıkmıştır. Çalışmalarımızı en ince ayrıntılarına kadar değerlindirerek yapmamızın karşılığı bizi başarıya taşımıştır.

Pöh Mülakat

Diğer polislik sınavlarında olduğu gibi Pöh ( Polis Özel Harekat ) mülakatlarıda 3 Aşamadan oluşmaktadır. Diğer polislik alımlarından farkı herhangi bir TYT veya KPSS puanına ihtiyaç duyulmamasıdır.

Pöh Mülakat Sağlık Kontrolü

Polis Özel Harekat sınavına başvuru yapan adayın ilk gireceği aşamadır. Sağlık kontrolüne giren adayların ön sağlık kontrolünde fiziki ve ruhsal açıdan bu mesleği yapmaya herhangi bir engeli olup olmadığının belirlendiği alandır. Aday sağlık kontrolünden başarılı bir şekilde geçerse eğer 2. Aşama olan Fiziki Yeterlilik sınavı olan parkur sınavına girmektedir.

Pöh Mülakat Parkuru

Polis özel harekat sınavı sağlık kontrolünden geçen aday fiziksel olarak Pöh parkuru dediğimiz saniyeli bir parkura girmektedir. Bu parkur;

Başlangıç noktası olarak paralel barın üzerinde en çift el ile yürüme yapar,

Paralel bardan çıkan aday sıçrama tahtasında 5 kez çift ayak sıçrama yapar,

Sıçrama tahtasından sonra aday 6 birleşik tekerleklerin içine basmak suretiyle bu etabı tamamlar,

Aday 2 huni arası ağırlık tasıma etabını tamamlar ve takla minderinden  takla atıp denge etabına geçer,

Aday denge tahtası üzerinde başı ve sonunda bulunan işarete başarak bu etabı tamamlar

Denge tahtasını bitiren aday barfiks etabında barfiks çeker ve slalom arası geçiş etabına geçer,

Aday slalomlar arası çapraz koşu yapar ve üstten alttan üstten alttan etabını tamamlayıp parkuru tamamlar.

Adaylar bu parkurda saniyeye karşı yarışırlar. Adaylar Özel harekat dairesi başkanlığının belirlediği son saniyenin altında tamamlarsa bir sonraki etap olan sözlü mülakat etabına geçerler.

Pöh Sözlü Mülakat

Polis Özel Harekat sözlü mülakat etabı sınavın son etabıdır. Adayların burada kişilik, davranış, konuşma özellikleri, ve bilgi düzeyine bakılmaktadır.

Pöh Hazırlık Kursu

Polis özel harekat hazırlık kursumuz her yıl yapılan polislik sınavları takvimine göre ortalama 2 aylık bir süreçtir. Bu süreç içerisinde adayların fiziksel gelişimlerini tamamlaya bilmeleri için yoğun bir tempoda atletizm, koordinasyon ve mental antrenmanlar yapmaktayız. Aynı zamanda sözlü mülakat aşamaları için adayları yoğun bir şekilde  sınavlara tabi tutarak bilgi düzeylerinin gelişimlerine yardımcı olmaktayız.

Ankara Alfa Akademi Pöh Hazırlık Kursu olarak Başarının doğru, dürüst ve tecrübeli bir çalışmanın sonucunda geldiğinin farkında olarak çalışma yaptığımız her alandaki başarımızın bu kıstaslar çerçevesinde bir aile ortamı oluşturarak başarıya ulaşmaktayız.

Unutmayın Başarı Tesadüf Değildir.  Doğru Tercih Başarıyı Getirir. ALFA AKADEMİ

Destek Hattı