Ankara Pmyo Hazırlık Kursu Alfa Akademi

Pmyo Açılımı Polis Meslek Yüksek Okulu  her yıl lise mezunları  ve sınavın yapıldığı tarih itibari ile 26 yaşını doldurmamış olmak ve yeni sisteme göre TYT sınavından istenilen baraj puanını alan adaylar başvuruda bulunabilirler. Fakat baraj puanı yalnızca sizin başvuru yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Okulu kazanabilmek için çeşitli aşamalardaki sınavları başarılı bir şekilde geçmeniz ve totalde alım sayısı sıralamasında olmanız gerekmektedir.

PMYO Sınav Aşamaları

Pmyo sınavları 3 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar;

1.Sağlık Kontrolü

 PMYO’nun Belilerdiği yönetmeliklere göre polis olmak için belirlenen niteliklerde sağlıklı olmanız gerekmektedir. Yöneltmeliğe her yıl yeni bir şeyler eklenmektedir. Sınava gireceğiniz yılın yönetmeliğini okuduğunuza emin olun

2.Fiziki Yeterlilik Sınavı

Pmyo kendisi belirlediği parkur doğrultusunda adayların fiziki olarak yeterli olup olmadığının kontrol edildiği sınav sistemidir. Belirli stafetlerden oluşur. Arada da olsa bir önceki yıl ile aynı olmama olasılığı vardır. Fiziki yeterlilik  Sınavı Aşamaları : 1 Şıçrama Tahtası  2 Tekerlek arası geçiş 3 Huniler arası ağırlık taşıma 4 sağlık topu dokunuş 5 takla 6 slolom geçiş 7 üsten altan geçişler  fiziki yeterlilik sınavı bu stafetlerden oluşmaktadır.

3. Sözlü Mülakat

Adayların bilgisinin ölçüldüğü aynı zamanda dikkat, konuşma becerisi, agresiflik derecesi, davranışlarının ölçüldüğü alandır.

Ankara Alfa Akademi Pmyo Hazırlık Kursu

Ankara Alfa Akademi Pmyo Hazırlık Kursumuz ortalama olarak 4 ay sürmektedir. Kursumuzun içeriği adayların fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü mülakatlarını başarılı bir şekilde geçmelerini sağlamaya yöneliktir. Çalışma sistemimiz polis olmak isteyen her adayın fiziki yeteneklerini ve sözlü mülakat için özgüvenlerini yerine getirmeye yöneliktir. 2 yılda ortalama olarak çalıştırdığımız 100’den fazla öğrenciyi hedeflerine ulaştırdık.

Ankara Alfa Akademi Pmyo Hazırlık Kursu olarak Hedeflerinize giden yolda bir köprü misali sizlerin yanınızda olarak sizleri başarıya giden yolun ışığı olmanın gururunu yaşamaktayız. Eğer sizlerde Pmyo düşünüyorsanız Ücretsiz Modül Antrenmanımıza katılmak için iletişim ve bilgi al bölümüne başvuru yaparak antrenmanlarımıza katılabilirsiniz.

NOT : Her yıl PMYO düşünen birçok sportif adayın fazla özgüvenli olması ve parkura çalışmadığı için parkur sınavlarından elendiğini biliyor muydunuz?

Destek Hattı