Ankara Paem Hazırlık Kursu Alfa Akademi

Alfa Akademi Paem Hazırlık Kursu Paem açılımı polis amirleri eğitim merkezidir. Her yıl ortalama olarak 2000 civarı komser yardımcılığı alımı yapılmaktadır. 4yıllık üniversite mezunu olan her aday Polis Akademisinin belirlediği şartlara uygunluğu bulunan adaylar başvuru yapabilmektedir. Belirli bir KPSS şartının bulunduğu ve kpss şartını yerine getirip başvuru yapan adayların diğer polislik sınavlarındaki gibi 3 aşamalı bir sınav tabi tutulduğu sınav şeklidir.

Paem Mülakat Aşamaları

Sağlık Kontrolü

Paem başvurusu yapan adaylar sınav tarihlerin açıklanması ile birlikte ilk aşama olan sağlık kontrolü aşamasına girmektedir. Burada adayların polislik yapmasını etkileyecek herhangi bir fiziksel ve ruhsal engelin olup olmadığının yapıldı çok detaylı olmayan ilk sağlık aşamasıdır. Asıl detaylı sağlık kontrolü kazandıktan sonra yapılan detaylı sağlık kontrolüdür.

Fiziki Yeterlilik Sınavı

Sağlık kontrolünü geçen her aday fiziki yeterlilik sınavına girmektedir. Aynı Pmyo ve Pomem sınavlarında olduğu gibi belirli stafetlerden oluşan sınav sistemine girmektedir. Adaylar bu sınavlarda saniyeler ile yarışarak 100’den geriye doğru belirli puanlar toplamaktadır. İstenilen son saniyenin dışında kalan aday bir sonraki aşamaya giremez ve elenir.

Parkur: Sıçrama ile başlayan parkur tekerlek arası geçişle devam etmektedir. Bir sonraki stafet huniler arası ağırlık taşımadır. Orayı bitiren aday sağlık toplarına dokunuşu yapar ve taklaya geçer. Takladan çıkan aday slolom arası capraz koşuyu tamamlayıp üstten alttan üstten alttan etabını geçip tamamlar.

Sözlü Mülakat

Sözlü Mülakat adayların bilgi ve davranışlarının kontrol edildiği aşamadır.

Alfa Akademi Paem Hazırlık Kursu

Alfa Akademi Paem Hazırlık Kursu simdiye kadar ortalama 400 öğrenci polislik sınavlarına hazırlayıp %90’nının Başarılı olması gibi başarılması zor bir başarıya imza atmıştır. Alfa Akademi ailesi olarak bizimle hazırlanan her öğrencinin ailemizin bir ferdi olduğunu ve onların başarısının bizim başarımız olacağının bilinciyle hareket ederek doğru, dürüst, güvenilir ve bilimsel çalışma metotlarıyla öğrencilerimizi hazırlamaktayız. Adaylarımızı son sistemler ile çalıştırarak gelişimlerini en iyi şekilde takip edeceğimiz fotosel ve ölçüm cihazlarına sahibiz.

NOT: Her yıl binlerce adayın parkur sınavların çok kolay olduğunu düşünerek ve kendi sportif kuvvetine güvenerek hazırlanmayıp bir sonraki yıl tekrar hazırlandığını biliyor muydunuz?

Destek Hattı