0535 014 66 49

 

Alfa Akademi Besyo olarak son 3 yıldır %90’ın altına düşmeyen başarı oranımız ile Ankara’nın en alfa besyo kursu olarak besyo okumak isteyen gençlerimizi üniversiteli yapıyoruz. Bu yazımızda Alfa Akademi Besyo olarak çalışma sistemimizden ve bunu nasıl yaptığımızdan bahsedeceğiz.

 

Besyo okumak isteyen bir aday önce kursumuza ücretsiz deneme antrenmanlarımıza davet ediyoruz. (Ücretsiz deneme antrenmanlarımıza katılmak için 0535 014 6649 numaralı telefondan ya da instagram: alfaakademibesyo hesabından bizlere ulaşabilirsiniz) Deneme antrenmanlarımızdan sonra aday bizimle devam etmek isterse sözleşme yapıyor ve durumu hakkında (performansı, TYT sonuçları, onun istediği ve bizim kapasitesine göre tavsiye ettiğimiz üniversiteler ve bölümler) kısa bir toplantı yapıyoruz. Ardından aday da bir #alfa oluyor.

 

Antrenmanlarımız sezon içerisindeki bölümlere göre farklılık gösteriyor. Sezon başında haftanın bir günü kuvvet veya parçasal çalışmaları ilerleyen antrenmanlar daha sonra sezon ortasına doğru düzenli bir şekilde 2, 3, ve 4 güne çıkar. Bu günlerde havaların ısınmasıyla beraber atletizm antrenmanlarımızın da başlamasıyla beraber çalışma programımız kuvvet, atletizm ve parçasal antrenmanları içerir. Bunun yanında yavaş yavaş farklı üniversitelerin parkurlarını kurarak öğrencilerimizin parkur performanslarını test edip, onları parkur atmosferine de hazırlamaya başlarız.

 

TYT sınavına kadar orta tempoda geçen antrenman sıklığımız TYT sınavından sonra artmaya başlar. Haftanın 5 günü parçasal-parkur ve atletizm şeklinde çalıştığımız bu dönem TYT sınav sonuçlarının açıklandığı ana kadar devam eder.

 

Öğrencilerimizin TYT sınav sonuçlarına göre onlarla genel bir toplantı yaptıktan sonra onları öncelikle kazanmaları muhtemel olan üniversitelere yönlendirerek girecekleri sınav parkurlarını ve ardından kendi istedikleri üniversitelerin sınav parkurlarını belirleyerek bir antrenman planı oluştururuz.

 

Bu dönemde haftanın altı günü her saat başı farklı bir üniversitenin parkurunu kurarak haftalık bir plan dahilinde öğrencilerimizin gelecekleri zamanlar belirlenir. Her öğrenci gireceği parkur saatinde antrenmanda olur ve hızlı bir şekilde derecelerini alarak onları sınav atmosferine hazırlarız.

 

Özetle; sezonun ilk gününden başlayarak son okulun sonuç açıklama tarihine kadar süren sezonumuzda 7 kişilik uzman antrenör ekibimiz ile öğrencilerimizin üniversitelerin besyo ve spor bilimleri fakültelerini kazanabilmeleri için sistemli bir şekilde, onları oyalamadan nokta atışı tercihler yaparak, canla başla çalışıyoruz.

İşte bizi son 3 yıldır %90’ın üstünde başarı oranı yakalayan bir kurs yapan sistemimiz bu…